The store will not work correctly when cookies are disabled.
Onsrud Cutter 47-04, 1-1/4" x 1/2" 2F CT MDF Panel Router Bit
Ships direct from manufacturer
These cutters can create 12 cabinet combinations by combining different stile and panel cutters to get the desired shape in MDF material.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Onsrud Cutter |
| Condition | New |
| UPC | 00895680002518 |
| Features | - Traditional profile - Stile bits
|
| Application | MDF |
| Cutting Diameter(D) | 1 1/4" |
| Flutes | 2 |
| Material | Carbide Tip |
| Overall Length(L) | 2 1/2" |
| Shank(d) | 1/2" |
| Specifications |
| Type | Router Bit |
|---|
| Cutting Length | 0.504" |
|---|
| SAP Number | 2600566 |
|
|---|