The store will not work correctly when cookies are disabled.
JET 575903 1/2" x 6" 100 Grit Sanding Sleeves, 4/Pack
Ships direct from manufacturer
Perfect for any industrial sanding application. These sleeves are spiral bound and resin bonded for heavy duty use.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Jet |
| Condition | New |
| UPC | 66275547734 |
| Features | - Aluminum-oxide grain
- Resin bonded for maximum grain protection
- Tough fiber-backed sleeve
|
| Diameter | 1/2" |
| Abrasive Grit | 100 |
|---|
| Package Size | 4 |
|---|
| Sanding type | Spindle |
|---|
| Length | 6" |
|---|
| Width | 6" |
|---|
| Height | 0.8" |
|---|