The store will not work correctly when cookies are disabled.
Amana Tool 317015 5mm Solid Carbide Ditec Through-Hole Dowel Drill Boring Bit
Ships direct from manufacturer
Special solid carbide grade cutting flute for long lasting performance.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Amana Tool Corp. |
| Condition | New |
| UPC | 73868531715 |
| Type | Boring Bit |
| Diameter(D) | 5 mm |
| Material | Solid Carbide |
| Overall Length(L) | 70 mm |
| Rotation | Left Hand |
| Shank(d) | 10 mm |