Ships direct from manufacturer?
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents View Details
| Manufacturer | Amana Tool Corp. |
|---|---|
| Condition | New |
| UPC | 73868525500 |
| Application | For General Purpose Wood, Chipboard, Plywood |
| Type | Square |
| Cutting Diameter(D) | 12 mm |
| Kerf | 1/16" |
| Length(L) | 50 mm |
| Material | Carbide |
| Tool No. | ICK-50 |
| Package Size | 10 |
| Cutting Edge | 4 |
|---|---|
| Special Features | 35 Deg Bevel |
| No. of Holes | 2 |



