The store will not work correctly when cookies are disabled.
Onsrud Cutter 56-330 0.375" x 1.25" Straight V Flute Router Bit
Ships direct from manufacturer
Provides a superior finish in a variety of wood materials and optimum cutter life.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Onsrud Cutter |
| Condition | New |
| UPC | 00895680009982 |
| Application | Soft Wood, Hard Wood, Wood Composites |
| Flutes | 2 |
| Material | Solid Carbide |
| Type | Router Bit |
| Cutting Diameter | 0.375" |
| Cutting Length | 1.25" |
| Shank Diameter | 0.5" |
| Overall length | 3" |
| Flute Type | Straight V Flute |