The store will not work correctly when cookies are disabled.
Onsrud Cutter 56-650M 12mm x 29mm Straight O Flute Router Bit
Ships direct from manufacturer
Designed with free cutting O flute geometry along with a double flute design for smooth finish.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Onsrud Cutter |
| Condition | New |
| UPC | 00895680076113 |
| Application | Soft Plastic, Hard Plastic |
| Flutes | 2 |
| Material | Solid Carbide |
| Type | Router Bit |
| Cutting Diameter | 12 mm |
| Cutting Length | 29 mm |
| Shank Diameter | 12 mm |
| Overall Length | 76 mm |
| Flute Type | Straight O Flute |