The store will not work correctly when cookies are disabled.
Onsrud Cutter 56-654 1/2" Solid Carbide Straight O Flute Router Bit
Ships direct from manufacturer
Designed with free cutting O flute geometry along with a double flute design for smooth finish.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Onsrud Cutter |
| Condition | New |
| UPC | 00895680010353 |
| Application | Soft Plastic, Hard Plastic |
| Flute Type | Straight O |
| Cutting Diameter(D) | 1/2" |
| Flutes | 2 |
| Material | Solid Carbide |
| Shank(d) | 1/2" |
| Cutting Length | 1 3/4" |
| Overall Length(L) | 4" |
| Type | Router Bit |