The store will not work correctly when cookies are disabled.
Onsrud Cutter 60-371 3/4" Solid Carbide 3 Upcut Flute Chipbreaker Finisher Router Bit
Ships direct from manufacturer
For additional balance at fast feed rates with a smooth finish.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Onsrud Cutter |
| Condition | New |
| UPC | 00895680012913 |
| Features |
- For additional balance at fast feed rates with a smooth finish
|
| Application | Hard Wood, Soft Wood, Wood Composites |
| Cutting Diameter(D) | 3/4" |
| Flutes | 3 |
| Material | Solid Carbide |
| Shank(d) | 3/4" |
| Cutting Length | 1 5/8" |
| Helix Direction | Up |
| Helix Angle | 30 Deg |
| Overall Length(L) | 4" |
| Type | Router Bit |