The store will not work correctly when cookies are disabled.
Onsrud Cutter 63-731 0.375" x 0.75" Upcut O Flute Router Bit
Ships direct from manufacturer
Designed to provide a smooth finish plastics with upward chip removal.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Onsrud Cutter |
| Condition | New |
| UPC | 00895680016072 |
| Application | Hard Plastic, Solid Surface |
| Flutes | 1 |
| Material | Solid Carbide |
| Type | Router Bit |
| Cutting Diameter | 0.375" |
| Cutting Length | 0.75" |
| Shank Diameter | 0.375" |
| Overall Length | 3" |
| Helix Direction | Upcut |
| Flute Type | O Flute |