The store will not work correctly when cookies are disabled.
Onsrud Cutter 65-000M 2mm x 6mm Upcut O Flute Router Bit
Ships direct from manufacturer
The polished flute allows for razor sharp cutting edge and easy chip evacuation. The tool is available in a upcut spiral for improved chip evacuation.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Onsrud Cutter |
| Condition | New |
| UPC | 00895680076229 |
| Application | Plastic, Wood, Aluminum, Solid Surface |
| Flutes | 1 |
| Material | Solid Carbide |
| Type | Router Bit |
| Cutting Diameter | 2 mm |
| Cutting Length | 6 mm |
| Shank Diameter | 3 mm |
| Overall Length | 50 mm |
| Helix Direction | Upcut |
| Flute Type | O Flute |