The store will not work correctly when cookies are disabled.
Norseman 65110 Type167 1/8" x 6" M42 Cobalt Aircraft Extension Drill Bit
Ships direct from manufacturer
M42 cobalt steel increases heat and abrasion resistance.
WARNING: Proposition 65 Warning for California Residents
View Details More Information | Manufacturer | Norseman |
| Condition | New |
| Features |
- M42 cobalt steel increases heat and abrasion resistance
|
| Application | Drilling Holes in Hard Material to Reach Places |
| Type | Drill Bit |
| Material | High Speed Steel |
| Coating | M42 Cobalt |
| Split Point Angle | 135 Deg |
| Diameter | 1/8" |
| Flute Length | 1 5/8" |
| Overall Length | 6" |